Solární ohřev

Chcete-li využít energii ze slunce pro solární ohřev vody v bazénu, solární ohřev teplé vody, případně solární ohřev vody a přitápění, jsou solární systémy to pravé. Primárním umístěním solárního panelu je z logického pohledu střecha budovy, ale solární panel lze umístit například i na zábradlí, nebo se může stát i součástí fasády. Slunce díky solárním kolektorům předá objektu svojí energii do kapaliny, která se následně akumuluje ve vodě. Jakým způsobem se provede propojení solárních kolektorů je otázkou bližšího zkoumání požadavku zákazníka a na prostorových či finančních  možnostech.

Obrovskou výhodou mají tyto solární systémy v téměř úplné absenci nákladů na provoz či údržbu. V dobách, kdy se energie (plyn, elektřina i pevná paliva) neustále zdražují, se stává solární ohřev vody výbornou možností jak za tyto energie solárním ohřevem vody ušetřit. Během slunných dní máte zajištěno potřebné množství teplé vody bez dalších nákladů na dotopové zdroje. Při využití kvalitní technologie pak dokážeme využít sluneční energii i při velmi mrazivých dnech.

Na základě Vašich požadavků Vám navrhneme optimální řešení solárního ohřevu na míru. Počet nainstalovaných kolektorů se odvíjí převážně od počtu žijících osob v nemovitosti a celkové denní spotřebě vody, případně dle objemu nádrže.

Nabízené služby

Voda, přípojky, kanalizace

- Venkovní přípojky vody a kanalizace
- Vnitřní rozvody vody a kanalizace
- Opravy a rekonstrukce stoupaček

Topení

- Rovnoměrné vytápění místnosti
- Podlahová topení
- Stěnové topení

Úprava tvrdosti vody

- Vysoká finanční úspora
- Lepší chuť vody a méně vysušená pokožka
- Zbavení se vodního kamene